PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39043}
6,1 1 652
oceny
6,1 10 1 1652
Willard
powrót do forum filmu Willard

1/10

ocenił(a) film na 1

O czym ten film jest? Czy ma być śmieszny, przytłaczający czy może straszny? Obejrzałem go i nie widzę powodu dlaczego został nakręcony (oprócz korzyści finansowych oczywiście). Twórcy chcieli pewnie stworzyć oryginalnego bohatera-samotnika, co czasami się udaje. Niestety nie tym razem. Willard jest nudny, beznadziejny, ale najgorsza jest jego nijakość. Następna sprawa to realizm, albo raczej jego brak. Dalej- niemal cały film jest zrobiony komputerowo. Dalej- scenografia, zdjęcia, praca kamery, muzyka, dialogi, nielogiczne zachowanie bohatera, banalne przesłanie powielane w innych wcześniejszych filmach (tzn. odnosłem wrażenie, że twórcy chcieli coś przekazać, tylko...). W przypadku "Willarda" nie widzę żadnych pozytywnych aspektów. Ten film to bełkot, który nie jest ani bajką, ani obrazem poważnym, ani horrorem, ani dramatem, ani komedią. Usiłuje być tym wszystkim, ale lepiej by było gdyby pozostał w ramach jednego gatunku/ konwencji.

ocenił(a) film na 7
Freudstein

Oglądając go też miałem podobne odczucia. Zbyt jednobarwne postaci dla starszego widza, zbyt drastyczne szczurki dla dzieci... Ostatecznie film chyba miał trafiać do romantyczniej usposobionej młodzieży (w sensie nie flaki, a klimat).
Nie rozumiem zaś, gdzie w tym filmie został wykorzystany komputer? Naprawdę tego nie zauważyłem.

Przesłanie - Musisz wziąć za siebie odpowiedzialność, a nie ciągle liczyć na innych. Uważam, że tu zostało ono dobrze rozwinięte, choć zbyt czytelne się nie wydaje.

A ja bym jednak trochę pozytywów znalazł. Imponująco wytresowane zwierzęta, aktorstwo Crispina Glovera, treść, scenografia i oświetlenie, klimat.

Mimo wszystko również sądzę, że twórcy nie przemyśleli dokładnie, jaką wizję filmu realizują.

ocenił(a) film na 8
Freudstein

film rzeczywiscie jest nierówny bardzo... jest za malo... intensywny... za mało kontrastowy..

Freudstein

NIE SZCZELALI SIE, biedaczku???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones