PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864985}
5,6 26 239
ocen
5,6 10 1 26239
5,2 33
oceny krytyków
Napoleon
powrót do forum filmu Napoleon

Czy się to komu podoba czy nie historii o Napoleonie nie można opowiedzieć bez Polaków

ZSMW

Jeszcze nie wiesz co będzie w 4-godzinnej wersji reżyserskiej. Żeby pokazać udział Polaków proporcjonalnie do kampanii potrzeba serialu, nie jednego filmu.

ocenił(a) film na 6
ZSMW

Racja. W tym przypadku jest to obiaw tego, że twórcy nie rozumieją historii, którą opowiadają.

Orzeszek_120

albo po prostu pokazali prawdę historyczną, a nie emocjonalną, w której uwielbiają się nurzać poljaki

ocenił(a) film na 6
suszyMie

Tyle, że ja nie mówię tylko o Polakach. To oczywiście subiektywne, ale to jeden z całego mnóstwa problemów historyczno-fabularnych tego filmu.

ocenił(a) film na 5
suszyMie

Wania za bardzo cię suszy, golnij sobie.

suszyMie

Film został zjechany przez historyków i to o zgrozo nie Polskich i nie tych od Orbana!

ZSMW

ale nie dlatego, że w filmie olano biednych polaczkuff

ocenił(a) film na 5
ZSMW

Wycięto też całkowicie wątek Hiszpanii no i co? Słowo "Polska" w filmie pada chyba dwa razy, a "Hiszpania" ani razu. Nie było też bitwy pod Lipskiem. W tym filmie mnóstwa rzeczy nie ma, a Polacy nie są najważniejszą z nich.

mikolajknas

Zgadza się. Jak zwykle u Scotta (w ostatnich latach) h...jowy scenariusz. Niewiele w nim jest, tylko ponad 2,5 godziny nudy. :P

ZSMW

A ty wiecznie zapatrzony w mit polski jako Chrystusa narodów, daj już spokój

ZSMW

Ej, marudy. Idźta se Kicię Kocię obejrzeć. Będzieta zadowoleni

ZSMW

To tylko zakompleksionym polaczkom się wydaje, że byliśmy tacy ważni dla Napoleona. Owszem, byliśmy dla niego bardzo wygodni i pomocni, bo gotowi żyć i umierać dla Napoleona, który był dla nas symbolem walki z zaborcami i realną siłą, która mogła w Europie zaprowadzić nowy porządek. Wykorzystał nas zatem ile wlezie, byliśmy mu potrzebni tak długo jak walczył z Austrią i Prusami, a potem z Rosją, podziwiał męstwo Polaków w walce, ale przy pierwszej okazji sprzedałby nas Prusom albo Rosji, gdyby za tę cenę pozyskał ich lojalność i długofalowe wsparcie.
Zresztą nie bez powodu Ks. Warszawskie było tak okrojone terytorialnie i nie nazywało się "Polskim".
Na tym polega realpolityk, której Polacy nigdy się nie nauczyli i jak widać do dziś żyją sentymentami i emocjami, zamiast kierować się wyrachowaniem i zdrowym rozsądkiem.

suszyMie

I może właśnie dlatego oszczędzili Nas w filmie, żeby bardziej nie pognębiać i wszczynać nowe spory

ocenił(a) film na 5
suszyMie

Wania jednak jesteś durniem i za dużo chlejesz tyle powiem - polityka to wykorzystywanie zawsze i wszędzie, jak ktoś jest ważny to się go wykorzystuje. Coś niecoś zyskaliśmy a gdyby Napoleon słuchał bardziej Polaków czego zresztą ponoć później żałował, to i z Moskwą by wygrał. Problem nie w tym że my mamy sentymenty tylko durnie na Zachodzie wielu kwestii nie rozumieją dlatego potem Ruskie robią to co robią. Z punktu widzenia real polityk powinien dążyć do odbudowania Polski w granicach z przed 1772 r. dałoby mu to gwarancje szachowania zdradliwych Prusaków i Austriaków. Ale był ograniczony umysłowo tak jak polscy kosmopolici.

TheBadGoodAndUgly

pierdy, które tu wypisujesz jasno pokazują, że swoje "przemyślenia" czerpiesz chyba prosto z gier komputerowych xd a życie jest bardziej złożone. poczytaj jakieś książki, to ci dobrze zrobi.
macham z wysoka.

suszyMie

Dzięki takim matołom jak Ty Ruskie robią to co chcą na Ukrainie. Ile to razy GW TVN24 Putin Merkel Makaron pisali i gadali o polskiej-pisowskiej głupiej rusofobi i co kto miał rację!?

ZSMW

Tak, to dzięki mnie ruscy robią co chcą na ukrainie, bo napisałem na forum filmowym, że napoleon miał w dupie polaków i sprzedałby nas ruskim bez wahania, gdyby tylko odniósł z tego istotną korzyść xD
Brechtam.

suszyMie

Ty jesteś pionkiem ale myślisz - a właściwie nie myślisz tak jak Ci kazali inni! I gdzie ja napisałem, że Napoleon był dobry dla Polski czy Polaków!? Ja tylko napisałem, że nie można opowiedzieć historii jego życia bez Polaków i tyle!

ZSMW

sapałeś tu do każdego, dlatego należało cię skarcić.

suszyMie

A to wszystko jasne!

ocenił(a) film na 5
suszyMie

Chłopczyku twoja "logika" gówniarza z podwórka jest właśnie niczym innym tylko śmierdzącym pierdem, gdybyśmy my mieli interes to też byśmy Napoleona sprzedali a teraz idź się uczyć bo napisałem ci co i jak, ale widać nie umiesz czytać.

TheBadGoodAndUgly

dostałeś już wystarczająco po ryju, widzę że nadal cie piecze.

ocenił(a) film na 5
suszyMie

Wania nie chlej tyle alkoholiku, po ryju to swoje odbicie w lustrze możesz walić

ZSMW

O nie! Film o Napoleonie jest o Napoleonie, a nie o Polakach! Skandal! Gdzie jest MSZ?!

nawistnik

Żeby jeszcze o Napoleonie to by się dało obejrzeć... a tak trza czekać na 4 godzinną wersję reżyserską.

kwadracik

Nie liczyłbym na to - Scott jest historycznym analfabetą albo nakręcił film pod anglosasko -ruską propagandę o Napoleonie i tyle.

ocenił(a) film na 5
ZSMW

oj, to straszne, jak mógł Ridley zapomnieć o Polakach? 

belmont33

Tak a Kleopatra z Ptolemeuszy była czarna!

ocenił(a) film na 5
ZSMW

Film jest o tym jak brytole widzą Napoleona i nie ma tam miejsca na jakieś nacje ze stepów Europy środkowo wschodniej, które spuściły łomot Brytolom w Hiszpanii.

TheBadGoodAndUgly

No nie tylko Brytolom -  Ze wspomnień ułana  - ... Hiszpanów wszelkimi sposobami nakłaniamy do spokojności. Księży połowę jużeśmy powiesili,....

ZSMW

wyciął też hiszpanów więc się nie zesraj

ocenił(a) film na 5
ZSMW

Tak, można... Bawi mnie ta polska mentalność wiecznie niedowartościowanego zakompleksionego narodu, który musi zewsząd słyszeć pochwały i być drapany za uchem. Wyjmijcie głowy z garnków i zakodujcie sobie, że nie jesteśmy wcale tacy wspaniali, jak wmawia się nam w tvpis.

Louis_de_Pointe_du_Lac

Bo Polska to Kobieta , wynika to z rodzaju żeńskiego tego rzeczownika- ciągle trzeba jej mówić dowartościowujące pochwały.

ZSMW

Pomijając już w ogóle sens historyczny, to w Hollywood Polacy pojawiają się głównie wtedy kiedy jakaś postać ma być pokazana jako głupia i prymitywna i antysemicka. Niestety, jest zbyt dużo takich przykładów, choć niewielu zauważa w tym krzywdzący stereotyp.

gtfymm

Zauważa powstał nawet książka naukowa na ten temat: "Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce 1939-1945" tyt. oryg. Hollywood’s war with Poland, 1939-1945, Lexington : University Press of Kentucky, 2010.

ocenił(a) film na 5
ZSMW

Są za to czarni oficerowie w filmie

dubbelvla

To mnie kolega uspokoił pewnie Ci z Haiti!

ocenił(a) film na 5
ZSMW

Reżyser tego filmu powiedział, że książki historyczne to fałsz

dubbelvla

Czyli powrócił do korzeni bo nakręcił historyczne SF o fikcyjnej postaci i wydarzeniach!

ocenił(a) film na 5
ZSMW

Faktycznie sam się pogrążył

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones