PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003754}

Bo się boi

Beau Is Afraid
6,2 11 783
oceny
6,2 10 1 11783
5,4 42
oceny krytyków
Bo się boi
powrót do forum filmu Bo się boi

Czy wszystkim ludziom kina ostatnio odbiło? Co to za jakaś mania kręcenia wielogodzinnych tasiemców? Nie można już kręcić normalnych filmów, które zamkną się w dwóch godzinach?
Weźmy kilka przykładów filmów, które ostatnio oglądałem lub ostatnio pominąłem:

Irlandczyk - czas trwania 3 godziny 29 minut
Dawno temu w Hollywood - 2 g 41 m
W trójkącie - 2 g 42 m
John Wick - 2 g 49 m
Avatar - 2 g 42 m
I teraz jezcze Bo sie boi - 3h

No ile można siedzieć bezczynnie w kinie? Co się stało z normalnymi scenarzystami i reżyserami, którzy potrafili zamknąć historię w 2 godzinach, albo bawet w półtorej? No ile można męczyć widza? A potem się dziwią, że ludzie przestali chodzić do kina!

Alex_de_Large

ego twórców w połączeniu z ich prawdopodobnym nawijaniem makaronu na uszy sypiącym kasą, Irlandyczyk to Netflix podniecony Scorcesem a Bo się boi to A24 zafascynowane Asterem i Aster który nie mógł tego nie wykorzystać

ocenił(a) film na 7
marckoza

Nowy Scorsese ma trwać 3,5 godziny ;-p

Alex_de_Large

Taka tam mania istniejąca od początków kina.

Marcel_121

Nie no, przecież kiedyś nie robiono filmów trwających po 3 godziny.

Alex_de_Large

Robiono je od praktycznie zawsze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Niobe_FW

z twojom mamom

ocenił(a) film na 7
Alex_de_Large

Jeśli nie jest to odpowiedź ironiczna, a patrząc na pierwszą wiadomość to raczej nie jest, to nienajlepiej to świadczy o Twojej filmowej edukacji, której takowej nie posiadasz albo jesteś ignorantem, nie wspominając o Cabirii, Narodzinach narodu, Nietolerancji, Chciwości, Kole udręki czy Napoleonie.

QTJacques

Kino to dla mnie tylko rozrywka. Pracuję w zupełnie innej branży. Pewnie dlatego "nie posiadam filmowej edukacji" i z Twojej listy znam tylko "Narodziny narodu". Ale spójrz na to - już nawet filmy dla dzieci biją rekordy długości. Nowy "Spider-Man: Poprzez multiwersum" ma trwać 2 h 20 min. Czy teraz też powiecie, że zawsze tak było? https://www.filmweb.pl/news/%22Spider-Man%3A+Poprzez+multiwersum%22.+Ekranizacja +Marvela+od+Sony+najd%C5%82u%C5%BCsz%C4%85+animacj%C4%85+w+historii+Hollywood-15 0594

Alex_de_Large

Kto Ci tam siedziec kaze? Nie rozumiem tego marudzenia na wszystko co sie da, nie podoba sie, wyjdz i elo

Alex_de_Large

hahahah, obecnie w kinie jest tendencja do skracania dlugosci filmow, podales tylko pare przykladow na setki, ktore weszly do kin w ostatnich latach- teraz standardowy runtime to 90’, w przeciwienstwie do dawnych 120’; dawno nie widzialem w kinie filmu 4-godzinnego, a kiedys takie byly dosyc czeste.

ocenił(a) film na 3
42szym0n

Dosyć częste? Poproszę o 5 znanych tytułów z lat 95’-15’ które trwały 4 godziny.
Filmy, a może bardziej wizyty w kinach są co raz dłuższe i to jest fakt spowodowany choćby długością reklam, które trwają nawet ponad 25min. Wiem bo przychodzę po 20 i trwają jeszcze długo po tym jak się rozsiąde. Jeśli dołożysz do tego co raz bardziej popularne 2,5h, zamiast niegdysiejszych 100-120min. Pojawia się poczucie, że filmy są straszliwie długie.

krajusz

Z długością reklam zgodzę się, dlatego polecam wizytę w kinach studyjnych:) A to, ze obecnie średnia długość filmu jest krótsza, niż chociażby 30 lat temu to fakt, którego pare wyjątków z posta nie zmieni- co roku powstają dłuższe filmy, choćby saga "Władcy Pierścieni". W komentarzu nie zostały podane żadne filmy z runtime 4-godzinnym, ale z tyłu głowy miałem klasyki typu "Przeminęło z wiatrem", czy "Dawno temu w Ameryce", nie chodziło mi stricte o 21. wiek

42szym0n

Sypnij proszę tytułami tych 4 godzinnych. Częste czyli musiało być ich sporo więc dawaj jak z rękawa, czekam i dziękuję.

Raczejj

Ben Hur, Satantango, Wagner, Lawrence of Arabia, Ojciec Chrzestny II, Przeminęło z Wiatrem, Pewnego razu w Ameryce, Siedmiu Samurajów- ale faktycznie, użycie słów "dosyć częste" było przesada:)

42szym0n

+muszę przyznać, ze pomyliłem się- mignęła mi informacja o skracaniu filmow, gdzie w rzeczywistości obecnie średni runtime jest na poziomie lat 60.

42szym0n

Wiesz może jaki jest obecnie ten średni runtime?

Alex_de_Large

Ponad 110 minut, ale bazuje na danych z 2018 roku- obecnie może to być nawet 120. Muszę przyznać, naprawdę przestrzeliłem:)

42szym0n

No właśnie. I jak teraz wygląda ten Twój złośliwy śmiech sprzed 13 dni? ;)

Alex_de_Large

Co najmniej tragicznie :) Tak to jest, jak samemu nie weryfikuje się informacji przed wejściem w dyskusję- przynajmniej mam nauczkę...

42szym0n

PS. szacun za nick i profilowe

ocenił(a) film na 9
Alex_de_Large

Nie dowierzam... A ile powinien trwać film? 90min? A dlaczego? Bo się męczysz w kinie? Tyłek boli? A obraz ma mieć 1,5 na 1 m bo masz tyle masz miejsca ścianie?

grzegorz_botul

To chyba oczywiste, że nie kupię 3-metrowego obrazu, kiedy mam mieszkanie o wysokości 2,5 metra :)

ocenił(a) film na 8
Alex_de_Large

Narzekacie, a potem siedzicie i oglądacie całe sezony seriali w jeden wieczór

Alex_de_Large

A co powiesz na to? https://www.filmweb.pl/film/Ewolucja+rodziny+filipi%C5%84skiej-2004-294229
Polecam na Wikipedii "List of longest films" (jest też polskie tłumaczenie tego artykułu)

FantasyVision

Chyba wolałbym umrzeć niż oglądać to w jednym ciągu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones