Velma
powrót do forum 1 sezonu

HBO doskonale wie co robi, mimo tego, że produkcja jest beznadziejna. Oni wykorzystują w praktyce taktykę „nieważne jak, ważne, by mówili” i jadą na oglądalności z kontrowersji.

Świadomie wybrali już istniejącą markę Scooby-Doo, serial został oficjalnie zaliczony do tego uniwersum, całkowicie zmienili już istniejące postaci i jeszcze napisali beznadziejny scenariusz. Zauważcie, że gdyby nie podpięli tego pod żadną markę to ta bajeczka przeszłaby bez żadnego echa, z zerową oglądalnością.

Tutaj nie chodzi o bycie „woke” (które samo w sobie i tak zniechęca widzów, co nie zaskakuje) tylko o bezczelny cash grab.

Szczerze mówiąc, to mam nadzieję, że tak jest, bo nie wierzę żeby ktoś na poważnie stworzył taką abominację. Z postaciami nie można się w żaden sposób utożsamić, na dodatek wszystkie są pozbawione osobowości na rzecz tanich gagów o seksie, narkotykach czy serialowych/filmowych kliszach. Jedyna w miarę znośna postać to Norville (aka Kudłaty).

Ciekawe jest też to, że według bajki antagonistą na początku jest.. Fred, tj. jedyna postać (z tych pierwszoplanowych), która jest tym mistycznym „białym, heteroseksualnym mężczyzną”.

Podsumowując: Nie oglądajcie tego, nie warto nabijać im kabzy. Skoro wypuścili taki produkt, to powinien być zbojkotowany przez widzów, którzy mają choć krztę szacunku do siebie. Nie powinniśmy pozwalać na wypuszczanie czegoś, co jest zwyczajnie urągające ludzkiej godności i co wygląda jakby było napisane na kolanie przez 15-letnich edgelordów z internetu. Prawda, nie wszystkie produkcje muszą być mądre i wyższych lotów, ale czy proszenie, by bajka była OGLĄDALNA (zwłaszcza, że jest już w istniejącym, lubianym uniwersum) to rzeczywiście dużo?

Adzikejszynka

Zmiana koloru skóry u kultowych postaci nie wzbudza we mnie szoku anafilaktycznego, ale za cholerę nie rozumiem motywacji twórców. Mogliby po prostu dodać nowe postacie do uniwersum i nikt by się nie oburzał. Burzenie pomników zawsze rodzi kontrowersje i nie ma co się zakrywać jakimś postępowym bełkotem.

Obejrzałem kilka odcinków jako fan Scooby Doo since forever i kolor skóry Velmy nie był dla mnie problemem. Problemem jest to, że tytułowa bohaterka to rasistka i prawdopodobnie komunistka, a serial jest wyjątkowo toksyczny. Zenitem chorej ideologii jest zachwyt jednego z bohaterów, gdy Fred poszedł do więzienia - BO FAJNIE, ŻE CHOCIAŻ RAZ ZA NIEWINNOŚĆ TO JEDNAK BIAŁAS TRAFIA DO CIUPY HEHE

Masz rację co do tego, że ,,nieważne co mówią, ważne żeby mówili", bo prawdopodobnie ten zakalec dostanie drugi sezon. Głupio się teraz czuję, że jakkolwiek nabiłem temu oglądalność.

Finalnie bardzo mi przykro, że po genialnej ,,Brygadzie Detektywów" nadszedł zmierzch Scooby'ego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones