PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686221}

Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a

The Untold History of the United States
7,4 445
ocen
7,4 10 1 445
Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a
powrót do forum serialu Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a

Może i używanie terminu 'lewacki' trochę się zużyło z uwagi na ostatnie rozpanoszenie się tych psich ideologii, ale akurat do wypocin pana O. Stone'a pasuje jak ulał. Obrazki z historii USA mające udowodnić jedną tezę: Stany to kraj żyjący z ucisku (np. Murzynów), przypisujący sobie zasługi innych (bo przecież drugą wojnę wygrał samodzielnie Stalin), a kolejni amerykańscy prezydenci to swołocz marząca o zagładzie Świata (ale tylko republikańscy).
Do prawdy, daleko mi do tego żeby bezrefleksyjnie bronić USA, ale poziom absurdu w tym serialu przechodzi moje wyobrażenie i całość jest śmieszniejsza niż francuskie filmy dokumentalne ukazujące bohaterską walkę Francuzów na wszystkich frontach II WŚ.
A już odcinek z nieporadnym Reaganem i jego ogarniętym niezrozumiałą nienawiścią do Rosjan pomagierem Brzezińskim, to już szczyt wszystkiego...

ocenił(a) serial na 9
WujekDobraRada

Widzę że za dużo oglądałeś filmów Jonem Waynem.

ocenił(a) serial na 4
dardre

Widzę, że nie oglądałeś serialu który komentujemy.

ocenił(a) serial na 9
WujekDobraRada

Obejrzyj jeszcze raz, tym razem posłuchaj zamiast obgryzać paznokcie ze złości że Stone nie pluje tam na Ruskich.
Chociaż już sam tytuł sugeruje subiektywny punkt widzenia autora, to jednak dysponuje on jak mniemam nieporównywalnie większą wiedzą w temacie niż ty. Więc może jednak trochę szacunku dla "psich ideologii"innych ludzi. Inaczej inni ludzie mogą poglądy twoje nazwać "gównianymi"

ocenił(a) serial na 10
dardre

Ale jazda !!! Brawo Olivier Stone - Ten to potrafi ukazywać fakty i nie zostawić nawet jednej suchej nitki na krajanach !!! Przepraszam !!! ale uchowaj mnie Boże przed takimi ''przyjaciółmi'' - Dołączam do Twojej wypowiedzi i dokładam jeszcze punkcik - 10/10 !!!

ocenił(a) serial na 9
Szpila_1308

Zupełnie inne spojrzenie na historie, warto obejrzeć nawet z tego powodu żeby uświadomić sobie jak bardzo Polocentrycznie patrzymy na historie. W niektórych kwestiach nie zgadzam się ze Stonem - szczególnie w kwestii historii europy(którą jako europejczycy z natury znamy lepiej niż Amerykanie). Jednak jego wizja historii hołduje wielkim wartościom jak pokój i wrażliwość na cierpienie człowieka. A prawo głosu przysługuje mu z tego powodu, że sam był trybem w maszynie historii walcząc w Wietnamie.

ocenił(a) serial na 10
Jocker1996

No, a Brytyjczyk piszący historię Polski - dotyczy drugiego zdania Twojej wypowiedzi. Co do pozostałej treści to tylko przyklasnąć mogę. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
WujekDobraRada

Regan i tak został łagodnie potraktowany. To człowiek bankierów, dał im wolną rękę czego skutki odczuwamy wszyscy po dziś dzień.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones