Detektyw (2014)
Detektyw: Sezon 4 Detektyw sezon 4, odcinek 1
odcinek Detektyw (2014)

Part 1

56m
6,5 1 415
ocen
6,5 10 1 1415
Detektyw
powrót do forum s4e1

Głupi, niezdarni faceci, wylewający kawę i nieumiejący zrobić kanapek i kobiety Schwarzeneggery wszystko ogarniające i wszystkich pouczające. Tak właśnie wygląda Alaska i dzisiejszy świat. Brawo, że ktoś wreszcie zrobił film oparty na prawdzie (fakty autentyczne).
Szkoda, że główna bohaterka nie jest czarnoskóra, ale biała supremacja wciąż rządzi Hollywood.
Serial super się ogląda. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów jest oparty na prawdziwych wydarzeniach i nie jest nudny.

sebogothic

tym bardziej należy ją podziwiać, bo w życiu prywatnym jest lesbijką w bardzo udanym związku :) i tam pewnie dominuje

Beathan

I tu jest ciekawy wątek. W tym serialu lesbijka gra rolę hetero i jest ok, ale gdyby rolę lesbijki albo geja miał zagrać ktoś hetero, to już Internet by płonął oburzeniem.

ocenił(a) serial na 10
sebogothic

No i? Takie typy. Jak to robi facet to szumu nie ma, bo norma. A tu przeszkadza?

ocenił(a) serial na 8
Piotr_Wojakowski

Nawet tego nie zauważyłem, no ale ja nie mam kompleksów na punkcie własnej męskości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
divx_avi

Kto? xD Stary Ty jednego zdania z pięcioma wyrazami nie umiesz napisać poprawnie.

albertoxxx

Gościu, skoro nie widzisz że w pierwszym odcinku faceci, oczywiście biali, zostali przedstawieni jako fleje i przemocowcy, a kobiety jako wiecznie biedne i pokrzywdzone no to jesteś kukoldem. W dodatku rasistą, bo nie przeszkadza ci rasistowski bełkot tej czarnej policjantki.

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

No nie zauważyłem, możesz wymienić ilu takich białych facetów jest tak przedstawionych w stosunku do wszystkich męskich bohaterów, czy to przekracza Twoje możliwości?

albertoxxx

No wszyscy. Oczywiście kobitki nieomylne, dominujące i wiecznie biedne. Bo przecież "jak można się zakochać w białasie", jak to powiedziała jedna z bohaterek tego "dzieła".

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

Kobitki dominujące i biedne równocześnie. Masz tego młodego białego policjanta, który jest bardzo wrażliwy i delikatny. Też się taki wydajesz, to masz się z kim utożsamić.

albertoxxx

Ten młody policjant to właśnie ten "białas"., w którym jak się można zakochać. No widzisz taki paradoks, bo przecież jakby zaginął biały facet, to by się działo, a tak się nikt nie interesuje zaginięciem "różnorodnie etnicznej" kobiety, jak to stwierdziła pani czarna policjantka. A z drugiej na samym początku w mordę dostaje facet za bycie facetem,

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

Stary, powiedziała to jego żona/dziewczyna, która ewidentnie jest w nim zakochana i żartowała xD Masz poważne problemy ze sobą i poświęciłem Ci już zanadto czasu.

albertoxxx

Haha, ale śmieszne. No boki zrywać. Ciekawe jakby to było w drugą stronę? I to jest właśnie kukoldztwo. Usprawiedliwianie każdej podłości ze strony kobiety.

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

Toczy się tu wiele podobnych tematów, gdzie nie zajrzę, to lepiej. Czy nie możemy powiedzieć "je8@c to" i oglądać "sztukę" taką jaka jest ? to jest wizja scenarzystów, producentów, reżysera w mega podzielonej ameryce, wielu "zabiegów politycznych" pewnie nawet nie rouzmiemy, ubarwnona wizja skutej, ciemnej Alaski ubrana gdzieniegdzie w prawdziwe historie. To fikcja. Tatuaże znaki, martwi ludzie chodzący po ulicach, klimat wierzeń ludzi północy i biała - rasistka policjantka pokazana jako bohater pozytywno-negatywny - brak już jest teraz rycerzy na koniu, bo to nie wzbudza wiarygodności. Ten serial taki jest zły, brutalny, prawdziwo-nieprawdziwy. amen

ninjax_2

Pomyliło ci się. Rasistką była ta czarna, biała waliła seksistowskie uwagi.

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

aaa, to przepraszam...

ninjax_2

Nic się nie stało.

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

@divx_avi "A z drugiej na samym początku w mordę dostaje facet za bycie facetem" - nie, mój drogi, koleś dostał w mordę, bo pobił swoją dziewczynę/konkubentkę. Oczekujesz może, że powinien zostać pogłaskany po pleckach?

wild79

To kobieta pierwsza przyjebała typowi wiadrem.

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

aż specjalnie dla ciebie znalazłam dialog z tej sceny:
- Uderzyła go pani?
- Dupek walnął Blair, to mu przyłożyłam.
Według ciebie pewnie kolo pieszczotliwie jej podbił w oko, okazał swoją miłość, co nie? I za to miał jeszcze dostać order z ziemniaka? Dostał z wiadra, bo mu się należało.

wild79

Czyli według ciebie kobieta może przyjebać facetowi, ale facet kobiecie nie?

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

czyli według ciebie kobieta ma potulnie czekać, aż ją jakiś smalec alfa zakatuje? Jprdl, kolo, lecz się. Btw mam nadzieję, że nie oglądałeś The Wire, bo na bank by ci oczy wypaliło, bo nie dość, że czarnoskórych więcej niż białych, to jeszcze silne babki i do tego lgbt - a serial swoje lata już ma (i upsik, już lamentowanie o woke tu nie pasuje).

wild79

Koleś taki jak on by ta laskę zwyczajnie obił po tym jej uderzeniu. A ona nie byłaby taka chętna mu przywalić wiedząc że on leje kobiety. A tutaj było to tak durne zrobione ze koleś dostaje w łeb i tyle. Ta scena jest bez sensu i wciśnięta tylko po to żeby kobieta przywaliła facetowi. Co to znaczy smalec alfa? Masz jakiś problem z samcami którzy są alfami? 

ocenił(a) serial na 8
blak_filmaniak

mam problem ze smalcami alfa, a ty chyba z obsługą googla :)

wild79

Ty masz problem z głowa? bycie samcem alfa nie polega na laniu słabszych od siebie a później stania jak kolek żeby dostać wiadrem w cymbał(zamiast ten cios zwyczajnie zablokować)i polecieć zakrawiowym na glebe po tak słabym uderzeniu. Przecież nawet żeby mu Pudzian tak przywalił to by się to tak nie skonczylo xd ta scena jest równie absurdalna jak twoje połączenie terminu alfy z zachowaniem tego typa

"Prawdziwy osobnik alfa ma w sobie potrzebę reagowania na zło i nie opuszcza nikogo, kto go potrzebuje, nawet w najgorszych sytuacjach"

Zapamiętaj to i nie rób z siebie więcej idotki

ocenił(a) serial na 8
blak_filmaniak

ty, widzę, masz problem nie tylko z kulturą, ale i prostym czytaniem ze zrozumieniem. Zapamiętaj to i nie rób z siebie cymbała :)

ocenił(a) serial na 10
divx_avi

Ty chyba inny serial oglądałeś skoro nie wiesz za co ten typ oberwał wiadrem. I bardzo dobrze, że Ci ktoś tutaj przytoczył dialog z tej sceny. On uderzył swoją dziewczynę, dlatego dostał wiadrem. Do tego później jest scena, w której zapowiada jak to ją potraktuje. Wsadzi, aż jej oczy wyjdą na wierzch. Nie jest to patus bijący kobiety? W Twoim świecie pewnie nie xD Sceny z txtem o zakochaniu w białym też nie zrozumiałeś. To był zart, wypowiedziany przez żonę bohatera. I kontekst tej rozmowy też on zapocząl i wcale się nie obrazil.

Lady_Rita

A co jest śmiesznego w tym żarcie? Ja powtarzam, jakby to biały facet powiedział do swojej czarnej dziewczyny, że jak mógł się zakochać w takiej murzynce, to by już reżyser i aktorzy mieli sprawy w sądzie za rasizm. Nie obraził się, bo dziś lewacka agenda scenarzystów mówi że nie ma czegoś takiego jak rasizm wobec białych.

Lady_Rita

Takie rzeczy się zgłasza do odpowiednich organów a nie wydaje wyroki we własnym imieniu.

ocenił(a) serial na 10
blak_filmaniak

W świecie rzeczywistym tak, ale my rozmawiamy tu o serialu a nie o prawach w naszych realiach. I właśnie motywem przewodnim serialu jest samosąd. On jest na każdym kroku. Dotyczy głównego wątku sprzątaczek i pracowników stacji, zabójstwa tego faceta przez policjantki czy choćby wlasnie pobicia w odwecie. Pokazane jest społeczeństwo, które jest bardzo hermetyczne i żyje ponad prawem. Tam łamie je każdy. I społeczeństwo i policja. Bohaterowie nie trzymają się procedur policyjnych ani obywatelskich, tylko działają wedle wlasnego uznania. To dość istotna kwestia dla zrozumienia całego sezonu. A moja odpowiedź wyżej odnosi się jedynie do tego, że ktoś powyżej napisał nie prawdę na temat fabuły.

albertoxxx

Tak samo byś pewnie powiedział, jakby biała dziewczyna powiedziała swojemu ciemnemu chłopakowi "jak mogłam zakochać się w takim czar*@chu?" albo jakby chłopak powiedział do niej jak mogłem w takiej murzynce. Nie można nawet na Filmweb napisać czarn@@#ch a białas już tak a to tak samo obraźliwe określenie. Pewnie zaraz usuną ten komentarz za mowę nienawiści

ocenił(a) serial na 8
Antoni_898

Tak samo bym napisał. Jestem zwolennikiem większego dystansu do siebie. Trzeba rozdzielić rasizm od bycia przewrażliwioną mimozą. Intencja ma znaczenie. Zwłaszcza od chłopów to słabo się to czyta.

albertoxxx

Kiedyś robiło się postacie takie jak Allen Ripley czy Sarah Connor i to byly postacie dobrze napisane i nie musiały być super hiper strong feminami traktującymi źle facetów, żeby być silne. Te postacie każdy kocha bo to były postacie z krwi i kości a nie takie wydmuszki. Nawet kobiety piszą że mają dosyć takich postaci kobiecych i nieporadnych facetów, poprostu to jest nachalne i urosło do takich rozmiarów ze ludzie mają tego dość

ocenił(a) serial na 8
blak_filmaniak

tjaaa, obie nie były strong feminami? Zwłaszcza ta trenująca w pace (czy gdzie tam była, nie pamiętam już) Sarah Connor? Serio??

wild79

Tak to były dobrze napisane silne postacie kobiece, które miały jakiś charakter i osobowość. Nie przypominały zenskiego terminatora, potrafiły prócz samej siły(która nie była obsurdalna jak siła obecnych Femin) wykazać się sprytem i pomyslowoscia dzięki temu były bardziej realistyczne. Obecne wydmuszki są tylko super strong, zazwyczaj aroganckie i zachowują się jak prymitywy

ocenił(a) serial na 8
blak_filmaniak

Spoko, zgadzam się. Ale tutaj wypowiadałem się o innej scenie, gdzie koleś się doszukiwał rasizmu w żarcie "ale jesteś białas" czy coś takiego. Serio, jak ktoś się czuje obrażony takim żartem to daleko mi do takiego podejścia.

albertoxxx

za to panie w serialu mają kompleksy na punkcie swojej męskości

albertoxxx

jakiej meskosci? no to teraz juz wiesz w czym tkwi sedno problemu

ocenił(a) serial na 8
ssijto

Wiedziałem od samego początku i napisałem w pierwszym poście. Problem w tym, że większość facetów obecnie to przewrażliwione na swoim punkcie baby, czego jesteś doskonałym przykładem chodząc po wszystkich wątkach żeby się spłakać.

albertoxxx

ale to ty dzwonisz

Piotr_Wojakowski

Fajnie pokazane co się stało przez ostatnie 10 lat :) pierwszy sezon wysoko oceniany

Piotr_Wojakowski

To był genialny serial, jak można było tak to spierdzielić? Co za czasy :/ wszędzie wpierdzielają jakieś lewicowe gówno w odrealnieniu od rzeczywistości. Nawet sex education było spoko ale w ostatnim sezonie pojechali ostro i zrobili propagande lgbt, to już chyba schemat, że na popularności serialu zmienia się ostatni sezon na jakieś propagandowe gówienko :(

Waju_Waju

Pamiętaj, że nie możesz mieć swojego zdania na temat tego serialu, jeśli jest negatywne. Zwyzywają Cię od inceli itp. a większość z tego co kolega napisał to prawda, odwrócili rolę damsko-męskie, niestety wyszło karykaturalnie. Poprzednie sezony bardzo dobre, klimatyczne. Szkoda, że zmarnowali potencjał Alaski.

Michal_Googool

czyli kobiety są niezdarne, wylewające kawę i nieumiejące zrobić kanapek, a mężczyźni to chodzący Schwarzeneggerzy? XD Kurdę, jak mogłam to przeoczyć

igulla666

Nie no, akurat kanapki to dobre robią.

Antoni_898

Szkoda, że większości facetów nawet to przerasta

igulla666

po jednej i drugiej stronie znajda sie takie ofermy ale oczywiscie zgodnie z ideologia woke beda to zawsze faceci. w tym gownie nawet babki moga gwalcic facetow i dziwnym trafem nikt w tym nie widzi problemu ani podczas pisania scenariusza, ani podczas krecenia, ani juz po premierze. pieklokobiet :) dalej nie rozumiesz to facepalmuj do skutku.

Piotr_Wojakowski

"Fakty autentyczne".... Coś takiego nie istnieje. Albo fakty, albo wydarzenia autentyczne. Inaczej to... "kwadratura koła ".

gosiek0904

Nie mów, serio?

Piotr_Wojakowski

Najbardziej podoba mi się ta z dziarami i żelastwem na gębie, co wpada do faceta na szybki numerek, ten ją prosi, by została na noc, ale nie ma czasu, zaraz po bara bara (ona oczywiście na górze), ubiera się i wychodzi, wspominając, że musi jeszcze wpaść do monopolowego po skrzynkę browaru. Spodziewałem się, że spieszy się na mecz w towarzystwie kumpelek z woja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones