1670
powrót do forum 1 sezonu

Pięknie ten serial gruzuje ustrój feudalny. Nawet nie chce myśleć ile wybitnych jednostek które miały potencjał wpłynąć na dzieje ludzkości skończyło przerzucając dla jakiego paniczyka gnój na polu. I śmiać mi się chce jak czytam wy.s.rywy JKM wzdychając do dawnych czasów i plującego na demokrację. Gdybyśmy dalej żyli w podobnych czasach, z filmwebu mogliby tylko korzystać błękitnokrwiści i duchowni bo reszta by pracowała na nich i dalej nie umiała czytać.

ocenił(a) serial na 9
waydack

Żyjemy w podobnych czasach, tylko pańszczyzna się nazywa korpo

ocenił(a) serial na 8
szewczenkowa

8 lat przepracowałem w małych POLSKICH przedsiębiorstwach i tyle ile wyzysku, niesprawiedliwości i farmazonów uświadczysz w tych zakładach to w żadnym korpo nigdy nie znajdziesz. Mitologia złych korporacji gdzie pracują same "hehe debile" to chyba najbardziej prostacka siatka na polskiego robola, który będzie tkwił w sidłach Janusza biznesu by pompować mu sakiewkę swoimi łzami i krwią.

Porównanie pańszczyzny do korpo to w ogóle odlot już nawet nie na księżyc, tylko do innej galaktyki.

Virsitaris

Na korpo narzekają zwykle Ci, którzy znają je z opowieści

Virsitaris

"Szlachta nei pracuje... w korpo" ;)

ocenił(a) serial na 8
Virsitaris

I jaki to ma związek z korporacjami? "Jak nie fanie poza korpo, to znaczy że w krop fajnie. Bo jakby w korpo było źle, to poza korpo musiało by być dobrze..." - jeśli to jest twoja "logika" to nawet nie chcę wiedzieć jak rozumiesz sprawiedliwość/niesprawiedliwość. Nawet Jan Paweł napisałby coś mądrzejszego w temacie niż ten bełkot...

ocenił(a) serial na 8
Audionysoss

Taki ma związek, że obecnie pracuję w takiej "demonicznej" korporacji. Co prawda niebawem będzie to dopiero rok stażu, ale myślę, że z poziomu managementu zarówno w tym jak i w tym charakterze działalności firmy mam raczej spory autorytet by porównywać i dzielić się tym publicznie, nie uważasz? Jak coś to o prowadzeniu JDG w Polsce też mogę sporo powiedzieć.

Z resztą, ładny poziom prezentujesz, z góry zakładając, że interlokutor nie ma pojęcia i śmie smieć w ogóle śmieć coś powiedzieć xD

ocenił(a) serial na 8
Virsitaris

Po pierwsze śmiej sobie co chcesz, ja tylko zwracam uwagę że nie na temat... Po drugie... JA PANU NIE PRZERYWAŁEM!

szewczenkowa

W ilu "korpo" pracowałeś?

ocenił(a) serial na 6
waydack

Feudalizm był wszędzie w Europie, niestety w Polsce i na Litwie przetrwał dłużej niż na Zachodzie. Z drugiej strony feudalizm na Zachodzie dotyczył wyższego odsetka populacji. U nas szlachta stanowiła kilka procent, w Księstwie Mazowieckim nawet więcej. Mieliśmy mieszczan, głównie niemieckiego pochodzenia. Oraz wolnych osadników, np. Oleandrów (Holendrów), którzy na Warmii nie musieli odpracowywać pańszczyzny.
Problemem stał się zastój ustrojowy, brak reform, przez co wraz z Litwą zostaliśmy z tyłu.

waydack

JKM nie odnosi się do feudalizmu, ale do kapitalizmu.

ocenił(a) serial na 5
waydack

Ekhem, ale to satyra na XXI wiek, a nie XVII xD

ocenił(a) serial na 9
kiran

Nieprawda. Obrywa się i współczesnym ludziom i systemowi feudalnemu oraz jego beneficjentom

ocenił(a) serial na 5
waydack

Raczej nie. To nie wygląda na feudalizm, a bardziej na korpo w nowoczesnym wydaniu.

waydack

Dzięki demokracji na filmwebie mogą się wypowiadać również i mniej wybitne jednostki takie jak ty. Ave demokracja!

waydack

wady demokracji są znane i niektóre bardzo wyraźne - np. populizm, poprawność polityczna, bezwładność systemu i ogólnie klimat sprzyjający nie dobremu rządzeniu a bylejakiemu i przekonywaniu że się dobrze rządzi. Aktualnie np. ludzie się cieszą, że rząd uruchomi nowy program dofinansowań do mieszkań. "Cieszą się" konsumenci, że za ich pieniądze w podatkach będziemy podbijać ceny mieszkań tym co mają je na sprzedaż oraz bankom. Populiści zostali odsunięci od władzy aby populiści mogli grzać popyt zamiast podaży. Kto spędził choć kilkanaście h nad podstawami ekonomii ten rozumie mechanizm. Takich wydarzeń w "lepszej" demokracji mamy w roku conajmniej kilka a szerzej, globalnie dystans między krajami demokratycznymi a niedemokratycznymi się zmniejsza i nie widzę powodów do odwrócenia się tego trendu.

ocenił(a) serial na 8
joker_skater

Niepotrzebnie sie wysilasz - mało kto zrozumie

waydack

patolemingoza objawowa. idz z tym do lekarza bo na filmwebie nie ma akurat znachora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones