Joaquin Phoenix

Joaquin Rafael Bottom

9,1
101 558 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Joaquin Phoenix

Chyba najbardziej zasłużenie przyznana statuetka ostatnich lat. Odzyskuję wiarę w te nagrody.

Nekromanta21456

Dla mnie w stu procentach zasłużone w tym roku były jeszcze za muzykę dla Hildur, i dla Deakinsa za zdjęcia. Oby więcej takich osób w świecie kina ;)

Nekromanta21456

Sam film mi się średnio podobał, lecz rola Phoenixa była genialna i nagroda całkowicie zasłużona no i wspaniała przemowa w wykonaniu Joaquina podczas odbierania nagrody. Szacun !

felek87

A jeszcze jest jedna zabawna ale i zaskakująca rzecz że znowu Joker zdobył oscara bo był najpierw Ledger no i potem Phoenix i zabawne jest to że jest na filmwebie taka lista że najlepsze role męskie a kto zajmuje dwa pierwsze miejsca Joker.

Nekromanta21456

Zdecydowanie, najlepsza rola roku 2019 no i takze w pierwszej dziesiątce rol wszech czasów.

joan19

Dokładnie!

Nekromanta21456

Ogólnie aktorska stawka w tym roku była szczególnie mocna, zarówno charyzmatyczny Pitt, jak i bardzo niuansowa Zellweger oraz perfekcyjna w każdej scenie Dern zasłużyli w swoich kategoriach, choć Phoenix i tak wszystkich ich deklasuje :D

Nekromanta21456

Nie będę się kłócił, że Oscar dla Phoenixa jest czymś złym, bo zdecydowanie ten wybór jest ok, ale Joaquin nawet nie był najlepszym nominowanym w tej kategorii. Pisanie, że to najlepsza decyzja od lat jest co najmniej śmieszne.

Kowalski356

Był, deal with it.

Kowalski356

W takim razie kto był?

Nekromanta21456

Adam Driver. Ale stawka wybitnie mocna, brak Pattisona, Sandlera czy Egertona pokazuje jak mocny to był rok. Banderas także był doskonały w Ból i Blask.

PMRock

Ha ha. Driver lepszy od Phoenixa. Dobry żart.

whitestripes_333

Obaj zagrali zupełnie inne rolę, ciężko ich porównywać. Obaj wypadli fenomenalnie, ale no na kogoś trzeba postawić, a ja wolę aktorstwo niuansów niż ekspozycji, choć to drugie jest oczywiście efektowne.

PMRock

To czego brakuje żebyś postawił na Phoenixa? Bo z tego co mówisz rola Phoenixa musiałaby być bardzo delikatna i zniuansowana. Wyobraź sobie teraz takiego Jokera. Konkluzja-wina Phoenixa że zagrał bardziej wyrazistą postać niż Driver? To jest własnie logika wszystkich "krytyków" którzy och ach na przekrój "mainstreamowi" mówią że Driver lepszy. Bo "zniuansowany". O chryste...

whitestripes_333

Absolutnie nie mówię, że to wina Phoenixa. Zagrał wybitnie, ale tak jak napisałem, na kogoś trzeba było postawić, więc subiektywnie wybrałbym Drivera bo wolę takie aktorstwo.

whitestripes_333

Przecież napisał ci dlaczego woli Drivera: "a ja wolę aktorstwo niuansów niż ekspozycji"

Poza tym zgadzam się że brak Pattisona to nieporozumienie. Wgl brak nagród dla Lighthouse to nieporozumienie. Wracając, sam stawiałbym na Phoenixa, choć popieram że obaj zagrali fenomenalnie :)

PMRock

Driver, serio? Tak bardzo przeszarżowanej kreacji dawno w kinie nie widziałem. W niektórych momentach był wręcz groteskowy. Nominacja dla niego to jakiś żart. Tak samo zresztą jak oscar dla Dern. Sam film wyjątkowo przereklamowany.

Kowalski356

Sam jesteś śmieszny. Widać, że nie masz pojęcia o prawdziwym aktorstwie.

film128

Nie mam pojęcia o prawdziwym aktorstwie? Naprawdę żenujący komentarz z Twojej strony. To powiedz mi dlaczego Phoenix zgarnął tylko jedną nagrodę jeśli chodzi o stowarzyszenia amerykańskich krytyków? Wszystkie pozostałe nagrody szły do Banderasa albo Drivera. Najwięksi amerykańscy, a właściwie światowi krytycy też nie mają pojęcia o aktorstwie?

Kowalski356

nie żeby coś, ale te wszystkie "nagrody" to zwykłe ustawki. Serio myślisz że jacykolwiek krytycy, czyli zwykli ludzie mający swoje gusta i uprzedzeni, mogą wydać obiektywną opinię? Wtedy to Phoenix miałby już dawno kilka Oscarów. 

Nekromanta21456

Zgadzam się, chociaż Phoenix powinien mieć już od dawna niejednego Oscara. Człowiek z takim talentem i charyzmą naprawdę zasługuje na więcej.

Nekromanta21456

Patrząc na Oskary po 2 latach: PEWNIE WIARA W TE GALE ZNIKŁA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones