Joaquin Phoenix

Joaquin Rafael Bottom

9,1
101 984 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Joaquin Phoenix

Zdaje mi się, że większość z Was ocenia jego pozostałe role pod wpływem jednego filmu - Joker- który, nomen omen, był bardzo dobrym filmem, ale niczym nadzwyczajnym. Sztucznie zwiększa to średnią panu Phoenix'owi, co sytuuje go na pierwszym miejscu rankingu, co jest moim zdaniem nadużyciem. Obejrzyjcie Jokera jeszcze raz na chłodno i się zastanówcie nad jego rolą. Zagrał to kapitalnie, ale :
- czy była to rola, która była jakaś wybitnie trudna do zagrania ? Ot niedowartościowany, zmęczony życiem komik z problemami psychicznymi. Niemalże pierwsza lepsza propozycja ode mnie, kogoś, kto nie zagrałby gorzej : Edward Norton
- czy do tej roli trzeba było diametralnie zmieniać swój wygląd/charakter ? Nie, nie musiał się do tej roli przygotowywać zbyt długo, bo nie wiązała się ona z dużymi zmianami np. wyglądu (niektórzy aktorzy nabierają masy mięśniowej, albo ich charakteryzacja zabiera ciężkie godziny i nie jest łatwo w niej "grać swoje")
- czy była to postać, która była ewenementem? Nie! Pan Phoenix miał MNÓSTWO FANTASTYCZNYCH przykładów/ściągawek. Jokera już grał Heath Ledger, i zagrał go fantasycznie. Jack Nicholson także był bardzo dobry. Miał na kim się wzorować, więc było łatwiej.
- czy kokurencja do Oskarów była konkurencyjna ? No właśnie...

Uważam, że Pan Phoenix świetnie przeanalizował pozostałe role Jokera, wykorzystał swoją szansę na Oskara i nie odmawiam mu wspaniałych umiejętności. Ale mimo Oskara 10 na 10 za tą rolę to za dużo, pierwsze miejsce w rankingu to za dużo, a sam film dla mnie 8/10.

Pozdrawiam i zapraszam do kulturalnej dyskucji, z przyjemnością poznam Wasze zdanie.

sucre_2

- Nie, nie była to rola wybitnie trudna do zagrania. Na upartego mogłoby ją zagrać wielu aktorów i pewnie wyszło by im to dobrze. Joaquinowi wyszło natomiast świetnie. Nie wiem czy wybitnie (to już zależy od osobistych opinii)
-Polecam wrócić do materiałów w których jest opisane jak i co zmieniał Joaquin aby przygotować się do roli. Jeśli bardzo duży spadek wagi nie jest dużą zmianą to...co jest?
-Tak, ta postać była już zagrana. Tak, nie jest ewenementem. Joaquin mógł iść na łatwiznę i stwierdzić że nie zrobi nic nowego od chociażby Ledgera. Tak, miał mnóstwo ściągawek. Ale zachęcam aby porównać sposób w jaki pokazano tutaj postać Jokera i jak inna jest od swoich poprzedników.

To jest moje zdanie, podpunkty które napisałam i tak nie są dość rozwinięte. Dlaczego? Dlatego że zachęcam aby obejrzeć odcinek na temat aktorstwa Joaquina Phoenixa na kanale na youtubie "Skazany na film". Pełny tytuł "Joaquin Phoenix. Pokochać dyskomfort". Film ten zawiera odpowiedź dlaczego role Phoenixa są inne od ról reszty aktorów co w konsekwencji daje nam odpowiedź dlaczego wygrał swoją rolą Jokera (nie, nie filmu) Oscara.

sucre_2

Ach i jeszcze jedno - polecam nie spinać się tak jeśli chodzi o rankingi, oceny itd ;) Szkoda nerwów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones