PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1481}

Zatrute pióro

Quills
7,5 23 571
ocen
7,5 10 1 23571
5,7 7
ocen krytyków
Zatrute pióro
powrót do forum filmu Zatrute pióro

Twórczość Markiza

ocenił(a) film na 10

Ważne pytanie do fanów twórczości de Sade; która z poniższych pozycji jest waszym zdaniem najabrdziej godna polecenia (i wydania pieniędzy hehe)
1. Justyna, czyli nieszczęścia cnoty
2. 120 Dni Sodomy
3. Niedole Cnoty
4. Julietta Powodzenie Wystepku
5. Powiedzieć Wszystko
6. Zbrodnie Miłości
7. Małżonek Ukarany
8. Prezydent W Pole Wywieziony

To chyba wszystko co udało mi się namierzyć, z góry dziekuje za wszystkie rady (bo z dołu byłoby niehigienicznie :D) yo!

avalansh

Najbardziej wstrząsającą książką de Sade była "Julietta". Ciekawe opisy, psychopatyczne poglądy;P. To jeden z ciekawszych światopoglądów zamieszczonych w książce:

"Słusznym jest, aby nieszczęśliwy cierpiał.
Jego ból i upokorzenie wynikają z praw natury,
a dla realizacji celów natury potrzebne jest zarówno istnienie cierpiącego, jak i też i tych, którzy przysparzając mu strapień sami cieszą się powodzeniem. Ta właśnie prawda powinna stłumic wyrzut sumienia, w duszy tyrana czy złoczyńcy. Nie musi sie powściągac, winien dopuszczac się śmiało wszystkich czynów, które rodzą się w jego imaginacji, gdyż to głos natury mu je podsuwa. Jeśli tajemne inspiracje natury wiodą nas do zła, to widocznie zło jest naturze niezbędne".

Miłej lektury;)

ocenił(a) film na 9
avalansh

"Julietta", tak myślę. W każdym razie nie zaczynaj od "120 dni Sodomy", bo jak na 'pierwszy raz' jest zdecydowanie za ciężka- ja swoją przygodę z Markizem zaczęłam właśnie od "Julietty", potem były listy i 'filozofia z buduaru', "Sodomy" jakoś nie mogłam przebrnąć...

ocenił(a) film na 9
alexno

Niedopatrzenie. Owa 'filozofia' jest dostępna oczywiście pod nazwą "Powiedzieć wszystko". Od siebie polecam już tylko wydawnictwo Mireki- b. dobre opracowanie, łatwo dostępne no i zero cenzury. Generalnie nie wszystkie dzieła Sade'a są dostępne w Polsce, chyba, że w dobrych antykwariatach, bo mało które wydawnictwa nadal je drukują, przynajmniej tak mi sie wydaje. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones