PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89037}

Shoah

7,8 1 177
ocen
7,8 10 1 1177
Shoah
powrót do forum filmu Shoah

Nie ogladalem tak wielu filmow jak wiekszosc z was, ale czy tylko mnie uderza jak swietna jest jakosc tego filmu pod wzgledem audio oraz to jak wiele jest ujęć z polskich wsi. Z tego co czytalem to te wszystkie wywiady zostaly nagrane pod koniec lat 70. Kiedy ten chlop, ktory wspominal o tym, ze Zydzi byli garbarzami i smierdzieli od skór i mowil to stojac na srodku wiejskiej tlocznej ulicy ktora wyglada jak z okresu przedwojennego, to jakosc byla lepsza niz w jakimkolwiek polskim filmie z lat 80. Czy sie ze mna zgodzicie, jesli tak to czy znacie inne zagraniczne filmy ktore nagrane byly w Polsce z taka jakoscia.

Podobal mi sie film i nie rozumiem atakow o stronniczosc. Film dotyczy wylacznie samego mechanizmu zaglady, wiec jesli mieli wypowiadac sie w nim Polacy to wiadomo, ze moga to byc tylko ludzie ktorzy mieszkali w poblizu obozu zaglady czyli prosci chlopi lub maszynista czy pracownik kolei. Kogo to obchodzi, ze Karski gdzies tam pojechal i kogos o tym informowal? W filmie wypowiadaja sie Zydzi z Sonderkommando, jeden z nich przez 2 lata palil wlasnych rodakow w piecu, wiec porownujac do kogos takiego nie wiem czemu ktos mialby sie wstydzic polskich prostych chlopow

camar

"Film dotyczy wylacznie samego mechanizmu zaglady, wiec jesli mieli wypowiadac sie w nim Polacy to wiadomo, ze moga to byc tylko ludzie ktorzy mieszkali w poblizu obozu zaglady czyli prosci chlopi lub maszynista czy pracownik kolei."
Proszę, przecież to Polacy byli w większości pierwszymi więźniami, więc mogliby dużo wnieść do opowieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones