PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646395}

Ona

Her
7,5 172 630
ocen
7,5 10 1 172630
7,5 42
oceny krytyków
Ona
powrót do forum filmu Ona

ten film to plagiat

ocenił(a) film na 1

pomysł na historię opowiadaną w tym filmie jest plagiatem 1 odcinka 2 sezonu odcinka "Black mirror" pt. "Be right back".
oto link do odcinka:
http://www.twoje-seriale.tv/black_mirror/sezon_1/odcinek_3.html

ocenił(a) film na 8
ennoir

Podobny temat ale trudno mówić o plagiacie. Ten motyw przewija się od lat w literaturze/filmie. "Ona" wyszła 12.10.2013 czyli zaledwie osiem miesięcy po emisji tego odcinka (11.02.2013). Scenariusz był raczej gotowy wcześniej niż osiem miesięcy przed premierą samego filmu. Poza tym jeśli już tak rzucasz oskarżeniami o plagiat to w książce Neuromacer z 1984 jest motyw "zgrywania" osobowości zmarłych do komputera a pomysł związku człowieka z maszyną jest np. w Robopokalipsie z 2011. Wspólny motyw nie oznacza plagiatu. Takich przykładów jest o wiele więcej, więc jeśli domniemany plagiat był jedynym powodem wystawienia filmowi jedynki to może przemyśl swoje stanowisko.

ocenił(a) film na 6
miszatujest

Motyw zgrywania osobowości zmarłych do komputera jest już w "Dziennikach Gwiazdowych" St. Lema z 1957 oraz "The Tunnel Under The World" F. Polha z 1955.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

No dokładnie, takie motywy są o wiele starsze niż Ona czy jakieś tam Black Mirror. Ciekawe czy są jakieś wcześniejsze przykłady.

miszatujest

Nie "jakieśtam", tylko sporo lepsze, niż "Ona", tak swoją drogą, sprawdź.

ocenił(a) film na 8
wo10

Gość poniżej jest innego zdania. Ale może sprawdzę sam.

miszatujest

Black Mirror ma 6 odcinków i każdy jest o czymś zupełnie innym. Ten, o którym mowa, (bodaj z drugiego sezonu któryś) jest jednym ze słabszych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ennoir

A skąd pewność że twórcy tego serialu nie sprzedali praw do tego "motywu" ???
Choć wątpię że takie posiadali, bo motyw sztucznej inteligencji jest bardzo popularny

ocenił(a) film na 8
ennoir

Manga "Chobits" pozdrawia.

ocenił(a) film na 4
t0ksyczny

jak dla mnie to pozdrawia każde anime zawierające ziarno cyberpunku ;) oj nie jest zbyt oryginalna ta mała "Her", za grosz.

Plus rozbawiłeś mnie :) właśnie wyobraziłam sobie że Her to remake tego 'na poważnie' ;D =>
http://www.filmweb.pl/serial/Zettai+Kareshi-2008-474451

Ale hej, byli w stanie na serio nakręcić remake "13 dzielnicy"? Ano byli, więc nic mnie już nie zdziwi ;p

ocenił(a) film na 8
Rejka

O matko :D

ocenił(a) film na 4
t0ksyczny

o ho, widzę, że tobie teraz też się Her wyobraziła z frapującej perspektywy ;D

Z drugiej strony ciekawi mnie, gdyby Amerykanie wzięli się jednak kiedyś za ekranizację "Chobits", jak obeszliby tą newralgicznie problematyczną kwestię włącznika?! xD

Bo z tym oryginalnym na PG-13 by się już raczej nie załapali ;D

ocenił(a) film na 8
Rejka

Pewnie miałaby od wewnętrznej strony uda czy coś :P

ocenił(a) film na 7
ennoir

ZGŁASZAM NA PROKURATURĘ TEN NIESZCZĘSNY PLAGIAT

ocenił(a) film na 2
ennoir

nie wiem czy plagiat .
Ale film potwornie długi i nudny :(

użytkownik usunięty
ennoir

Sam "POMYSŁ" prawnie nie jest objęty prawem autorskim, dopiero zarys fabuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones