PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646395}

Ona

Her
7,5 172 638
ocen
7,5 10 1 172638
7,5 42
oceny krytyków
Ona
powrót do forum filmu Ona

scenograficznie daje radę, wizja przyszłości racjonalna i gustowna, ale to jedyne plusy. Prócz tego logika leży, nadmiar ujęć macro i kabareciarstwo. Naprawdę szkoda. Wiele uwagi poświęcono właśnie detalom uniwersum, aby nie było to dalekie od prawdy. I tu się to odpłaciło - pierwszy raz widzę komputerowy interfejs przyszłości, który miałby naprawdę rację bytu i nie składały się na niego pikania z dupy, neonowa kolorystyka etc. Tak jak otaczająca bohaterów przestrzeń jest stylowo, modernistycznie, minimalistycznie. Podobną troską obdarzono kreacje. Naprawdę jestem w stanie wyobrazić sobie zaproponowane w filmie stroje jako krzyk mody za 20 lat - wysoki stan spodni, proste kroje i wąsy, które również czuję, że będą miały swój renesans. I tylko z tych powodów dałem 6 a nie 3 lub 2. Podłechtał mnie film estetycznie i tu się dobra jego passa kończy. Później już jedynie mamy czasem zbędną erotykę, natrętne depth of view tworzące aurę telewizyjnej reklamówki i dosyć niepoważne podejście do samej kwestii wprowadzenia na rynek samoświadomego AI, które nie wierzę, aby spotkało się z reakcją na miarę jakiegoś żałosnego Iphona jak w filmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones