PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646395}

Ona

Her
7,5 172 630
ocen
7,5 10 1 172630
7,5 42
oceny krytyków
Ona
powrót do forum filmu Ona

Spike Jonze zarządził po raz kolejny i udowodnił, że "zdanża" również bez pomocy Charliego Kaufmana.

Co prawda jego nowy film jest oparty na skrajnie nierealistycznym założeniu, że SI zamiast w kilka dni przejąć władzę nad światem, będzie nam sprawdzać e-maile, ale w żadnym stopniu nie umniejsza to genialności tego dzieła. W końcu to film SF, gdzie konieczne jest zawieszenie niewiary i akceptacja nieprawdopodobnych założeń. I tak długo jak wymyślony świat jest wewnętrznie spójny, wszystko jest w porządku. I nie ma znaczenia czy to będzie wypełniony eterem kosmos z Gwiezdnych Wojen czy też SI, która wynosi nam wirtualne śmieci w przerwach w zgłębianiu tajników fizyki teoretycznej i dyskusjach filozoficznych. Zresztą film trwa 2 godziny i kto wie jak akcja rozwinie się w drugiej części seansu... Może reżyser pragnie tylko uśpić naszą czujność...? To znaczy ja już wiem jak owa historia się potoczy, ale nie chcę psuć wrażeń innym, więc to tyle na temat fabuły.

Niezależnie od prawdopodobieństwa wyjściowego pomysłu i ewentualnych dziur logicznych, film jest genialnie zagrany, niesie sporo ciekawych przemyśleń na temat natury miłości i współczesnego społeczeństwa i pomimo nieśpiesznego tempa ogląda się go z zapartym tchem. Gorąco polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones