PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716514}

Nieracjonalny mężczyzna

Irrational Man
6,1 53 278
ocen
6,1 10 1 53278
4,7 21
ocen krytyków
Nieracjonalny mężczyzna
powrót do forum filmu Nieracjonalny mężczyzna

Znając talent i fantazję co do tłumaczenia tytułów, można uznać, że tłumacząc (niemal) dosłownie ktoś miał słabszy dzień ;)

vanilla_sky85

dokładnie

vanilla_sky85

Aż szkoda, że taka okazja się zmarnowała

vanilla_sky85

Ja bym dała "Niespotykane Doznania" ;)
Tu lista juz istniejących filmów z fantazją w tytule:
http://www.angielski.nauczaj.com/slownictwo/smieszne-tlumaczenia-tytulow.php ;)

użytkownik usunięty
vanilla_sky85

a co w tym złego? hmm? pajacu

Bez polotu, futrzany wyłogu.

użytkownik usunięty
Moondog

akurat tytuł taki jaki powinien

Zgadzam się. Nie jestem za tym, żeby polskie tytuły zmieniać tylko dla jakiegoś widzimisię. Skoro został nadany taki a nie inny tytuł, to pewnie właśnie tak najlepiej oddaje sens filmu. I nie należy tego zmieniać

użytkownik usunięty
Dot_92

Prawidłowo

vanilla_sky85

To raczej do Allena miejscie pretensję, że tak nazwał swój film...

ocenił(a) film na 6
vanilla_sky85

kolejny językoznawca z du*y. jak jest tytuł zupełnie inny - zawsze ktoś jęczy. przetłumaczony dosłownie - też ktoś jęczy. jaki Twoim zdaniem powinien być polski tytuł w takim razie?

manowce

Moja wypowiedź miała charakter żartobliwy. Jęczę w wyjątkowych okolicznościach, które polecam przy Twoim braku luzu i dystansu do internetowej społeczności :)

ocenił(a) film na 6
vanilla_sky85

uwielbiam przytyki ad personam <3 idę powiedzieć mężowi, że jakiś kretyn z internetu mu wyznacza pory "jęczenia".

manowce

To żaden przytyk, raczej luźna propozycja i życzenia na Nowy Rok, żeby nie wszystko traktować śmiertelnie poważnie.

Idę powiedzieć Mężowi, że jakaś anonimowa osóbka wyzwała mnie od kretynów :) Jak ja sobie z tym poradzę...? O, już sobie poradziłam :)

manowce

I tak sobie jeszcze pomyślałam czytając Twój komentarz, że o ile dystansu można się nauczyć, to już kultury nie bardzo.

ocenił(a) film na 6
vanilla_sky85

tak, bo sugerowanie komuś, że ma za mało seksu jest takie kulturalne strasznie... google: hipokryzja.

manowce

Ale skąd myśl, że chodzi o seks? Lubię biegać i każdy kolejny kilometr to maksymalne stękanie, jęczenie, wysiłek, ale także ogromna satysfakcja. Polecam serdecznie :)
Nikomu do sypialni nie zaglądam :)

Google - nadinterpretacja.

ocenił(a) film na 6
vanilla_sky85

tak, tak... idź się podniecać swoją KULTURĄ przed mężem.

manowce

No to mi pojechałaś... :)

ocenił(a) film na 6
vanilla_sky85

nie moja wina, że nie wiesz co to sarkazm.

manowce

Wiem doskonale.
Wszak jestem "językoznawcą z du*y" :)

vanilla_sky85

Post nieśmieszny, ale za to powyższa dyskusja zabawna.

vanilla_sky85

A jak byłoby dosłownie ?

ocenił(a) film na 9
brzask_8

irracjonalny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones