PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716514}

Nieracjonalny mężczyzna

Irrational Man
6,1 53 278
ocen
6,1 10 1 53278
4,7 21
ocen krytyków
Nieracjonalny mężczyzna
powrót do forum filmu Nieracjonalny mężczyzna

Ojojoj, mizerniutko.

ocenił(a) film na 4

Cienizna. Maleńka, infantylna historyjka na poziomie średnio rozgarniętego licealisty. Kiepściutko opowiedziana. Zawód i rozczarowanie. Chyba ten akurat reżyser (a i scenarzysta w tym wypadku) nie ma się czym pochwalić, wręcz odwrotnie. Fani Allena, omijajcie szerokim łukiem. Was będzie bolało jeszcze mocniej. Przykro patrzeć jak mistrz odwala amatorszczyznę godną filmu klasy "zet".

ocenił(a) film na 3
cezarro

Zgadzam się całkowicie, mnie też ten film rozczarował. Jego "allenowatość" ogranicza się m.in. do inspiracji "Zbrodnią i karą", co wcześniej można zauważyć np. we "Wszystko gra" (ten z kolei uważam za bardzo dobry film, którego historia jest złożona, ciekawa, niebanalna, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o "Nieracjonalnym mężczyźnie"). Mam wrażenie, jakby Allen z wiekiem przestał doceniać inteligencję swoich widzów i czuł potrzebę tłumaczenia im różnych nawiązań (np. do literatury) w bardzo prosty, oczywisty sposób. Inne aspekty "allenowatości" w tej historii to typ głównego bohatera, jego rozważania dotyczące egzystencji i, z drugiej strony, typ głównej bohaterki o innym światopoglądzie. Ale te charakterystyczne dla Woody'ego elementy są pozbawione błyskotliwych dialogów, zabawności połączonej z inteligencją, "tego czegoś", co jest obecne w wielu jego wcześniejszych filmach. Oglądając "Nieracjonalnego mężczyznę", momentami miałam wrażenie, że to jakiś niskich lotów film dla amerykańskich nastolatków. Trudno pogodzić się z chwilą, kiedy filmowi Woody'ego musiałam dać marne 3/10 - w każdym razie cieszy mnie, że ten reżyser ma na swoim koncie wiele świetnych produkcji, do których warto wracać :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones