PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864985}
5,6 26 239
ocen
5,6 10 1 26239
5,2 33
oceny krytyków
Napoleon
powrót do forum filmu Napoleon

Twórcy zmienili tytuł filmu z "Kitbag" na po prostu "Napoleon". Powodem było dotarcie do większego grona widzów.

KLAssurbanipal

Dla przeciętnego zjadacza hamburgerów z USA bliższą i bardziej realną postacią jest Iron Man czy Kapitan Ameryka, więc zmiana tytułu na taką oczywistość mnie nie dziwi. U nas z resztą z inteligencją też idziemy w tym kierunku ;) Rzemieślnik "mam w d... historię" Scott i zdecydowanie za stary Phoenix w 2h pokażą nam cesarza, którego życiorys to kilka 3godzinnych filmów - dodatkowo nakręconego w czasach "woke" (na trailerze silna Józefina). Może być ciekawie.

Pomyslowy_Dobromir

Już nie przesadzajmy. Przeciętny polski widz widząc tytuł "Kitbag" także nie skojarzyłby, że chodzi o Napoleona. ;)

KLAssurbanipal

Dlaczego "kitbag" miałoby się kojarzyć właśnie z Napoleonem?

nazuul

O tym właśnie przecież piszemy. Pierwotny tytuł film nie wskazywał na Napoleona, dlatego został zmieniony by dotrzeć do większej liczby widzów.

KLAssurbanipal

Aha, ja Twoje odwołanie do "przeciętnego widza" zrozumiałem w ten sposób, że wśród znawców historii to się jednoznacznie z Napoleonem kojarzy. Z tego co poszukałem to odnosi się to do powiedzenia "There is a general's staff hidden in every soldier's kitbag", które odnieść można do tej postaci, ale nie tylko do niej.

ocenił(a) film na 3
KLAssurbanipal

W życiu bym nie poszedł na Kitbag. Na Napoleona pojde z miłą chęcią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones