PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 321 878
ocen
8,3 10 1 321878
7,0 63
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker

Jak dla mnie Phoenix zrobił coś, czego nie zrobił żaden inny aktor do tej pory - jego Joker jest postacią z krwi i kości. Nie jest tylko symbolem szaleństwa/anarchii, nie jest karykaturą, nie jest dopełnieniem Batmana. Jestem szczęśliwy, że przyszło mi żyć w czasach, gdzie film o przeciwniku gościa przebranego w kostium nietoperza może spokojnie zaliczać się do najlepszych filmów, jakie dane będzie mi obejrzeć :]

ocenił(a) film na 9
BlakJoint

Bardzo wymowny protest przeciwko nietolerancji i odrzuceniu. Odjazdowy Phoenix. Jestem pod wrażeniem - rewelacyjny obraz - 9/10 !!!

ocenił(a) film na 10
BlakJoint

bardzo wiarygodny był w tej roli. Wspaniale wykreowana postać.

ocenił(a) film na 6
bartlomiej_nowak132

Dla mnie to jeden ze słabszych Jokerów, jest to postać upośledzona umysłowo dlatego boryka się z problemami, gdzie normalnie Joker ma problemy umysłowe ale nie jest jednak upośledzony.

BlakJoint

Genialna rola, mogę powiedzieć, że jeden z bardziej zasłużonych Oscarów ostatnich lat

ocenił(a) film na 1
BlakJoint

nie rozumiem fenomenu jokera, a ty bardziej zachwytu nad główną rolą i nagród dla niego. Rola jokera jest tak łatwa do zagrania i tak oczywista, że każdy aktor, który ją zagrał jest chwalony. Jack Nicholson, Heath Ledger, Joaquin Phoenix.

BlakJoint

jestes w bledzie. po tym filmie przypominaja sie slowa Jokera w wersji Heatha Ledgera "you complete me". obaj bohaterowie zawsze byli traktowani i przedstawiani jako swoje przeciwienstwa ale nigdy jako przyszywani bracia. grzechy ojca zdefiniowaly i calkowicie zdominowaly ich zycie. byli dla siebie rewersem tej samej monety i produktem systemu, ktory byl dla nich katalizatorem. obie postacie nigdy nie mialy wiekszego sensu wlasnie dzieki temu genialnemu filmowi.

ocenił(a) film na 9
BlakJoint

Nie pytajmy, kto to zrobił lepiej – Ledger czy Phoenix – ale mówmy, że po prostu obaj zrobili to inaczej. Ale równie dobrze. Dla mnie, ze względu na słabość do Heatha, Joker Nolanowski ciut lepszy jeśli chodzi tylko o tę rolę i postać.

ocenił(a) film na 10
BlakJoint

to troche cios ponizej pasa porownywac nowego Jokera z dokonaniami innych aktorow wchodzacych w jego role ale w filmach zupelnie innego rodzaju. magia tego filmu nie sprowadza sie tylko do gry jednego aktora.

BlakJoint

Nie wiem czy można kibicować nieudacznikowi. Film jest dobrze zrobiony, aktor zagrał świetnie, ale jego rola to postać beznadziejna, nic mu nie wychodzi, niczego nie potrafi, postać, taka której nie ma za co lubić ani nie chce się kibicować. Ale fakt faktem może być ciekawym pkt wyjścia do nowego batmana lub - dla nowej Harley Quinn jak twórczyni złego/okrutnego Jokera (o ile dobrze to zrobią, a czytałam, że ma być to musical... -_-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones