PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014539}
14 720
chce zobaczyć
Joker: Folie à deux
powrót do forum filmu Joker: Folie à deux

Z jednej strony Phoneix który zniszczył system jako Joker+Lady Gaga która dzięki Star is Born i (czy podobał się czy nie) House of Gucci potrafi grać świetnie i + Lubie Musicale ale z drugiej po co sequel? Dla mnie Joker z 2019 był samodzielnym filmem więc po co z niego robić drugą część.

PrimalElf1512

Oczywiście pewnie dla kasy a może wyjdzie coś ciekawego? Także ja Hype'u nie mam na drugą część.

PrimalElf1512

Dla kasy to film z całą pewnością nie jest. Będzie to film dla sztuki. Zabawa konwencją musicalu - wspaniały pomysł z którego może wyrosnąć kino na miarę pierwszej części, która również się konwencjami bawiła, acz w nieco inny sposób. Grunt, że nie robią kolejnego, wtórnego sequela pod masowego widza i nie ulegają presji tłumu.

xobevil

A skąd to niby wiesz? Produkowałeś ten film, bo już wydajesz wyrok, jaki będzie xD?

Kino_Maniak2000

Ależ ja nie wydaję wyroku jaki będzie film. Dzielę się jedynie moimi przypuszczeniami wyrosłymi na gruncie informacji, które zostały już udostępnione do wiadomości publicznej. Na ich podstawie mam prawo całkiem wiarygodne wysnuwać spekulacje, ot co.

PrimalElf1512

Czasem sequele są lepsze od oryginałów, zdarzało sie tak w historii kina, dajmy mu szansę.

ninjax_2

No wiem że były: Mroczny rycerz, Obcy 2, Terminator 2, Ojciec chrzestny 2, Dwie wieże, Imperium kontratakuje, ostatnio Top gun Maverick, Powrót Batmana, Zimowy żołnierz, Blade runner 2049 czy Toy story 2. A w grudniu Avatar 2 i nawet jak w jedynce coś nie pykło to pamiętajmy Cameron potrafi zrobić mistrzowski sequel patrz Terminator i Obcy no i czeka nas za rok Diuna 2.

Natomiast Joker 2 niech ma szanse zobaczymy co będzie.

PrimalElf1512

Akurat "Blade Runner 2049" od jedynki lepszy nie był. Był piękny wizualnie, ale pod względem historii nie przebił oryginału (co nie znaczy, że jest złym filmem, po prostu jedynka jest absurdalnie dobra)

bambosze_babuni

Wiesz jestem tego samego zdania choć B.R 2049 nie oglądałem dawno raz go widziałem i był dla mnie bardzo dobry ale nie genialny a Jedynka u mnie za pierwszym 8/10 a po kolejnych dla mnie absolutne arcydzieło. I myśle że jak obejrzę dwójkę po latach to z pewnością bardziej docenie ale czas pokaże.

bambosze_babuni

Nie dawno obejrzałem BR2049 po latach. Zdecydowanie doceniam bardziej

PrimalElf1512

Cieszę się, że twórcy mają swoją wizję i chcą eksperymentować, tak jak było z pierwszym "Jokerem" a nie uderzać w masowego widza. W przypadku pierwszej części i eksperymentu z zabawą konwencjami i pastiszem eksperyment się udał w stu procentach. Jestem przekonany, że w przypadku drugiej części również tak będzie i że również nie będzie to film dla masowego widza, ale odniesie sukces artystyczny, jako kino autorskie, wizjonerskie i wierne ściśle określonej wizji, a także znów przełamujące kolejne schematy i na powrót bawiące się konwencjami w tym przypadku idąc o krok dalej i robiąc to w nieco odmienny sposób. I chwała twórcom za to, że nadal chcą podążać tą ścieżką i tworzyć kino autorskie, przełamujące schematy, zamiast się po tych schematach poruszać i robić kolejny typowy, wtórny, zwyczajny sequel pod publikę.

xobevil

Trzeba mieć na uwadze że nie miało być kontynuacji ale film zarobił całkiem sporo i stąd druga część

deschain1993

Hm, no coż, o tym, że nie planowano kontynuacji nie miałem pojęcia. Niemniej na obecną chwilę zapowiedzi co do kontynuacji i zarys koncepcji wedle której chcą ją zrealizować, budzi moje duże zainteresowanie i spore nadzieje.

PrimalElf1512

Może w następnej części spotka się z Batmanem. Chodzi o kasę. Film zarobił to kręcą dalej.

AndrzejChyra4

Pytanie którego Batmana spotka?

PrimalElf1512

Były różne komiksy i filmy o Batmanie, ale postać jest stale jedna

AndrzejChyra4

No wiem że było wiele wersji batmana i to od dłuższego czasu. Beyond, Adam west, Wiktoriański, Mordujący czy paru innych generalnie dużo.

PrimalElf1512

Wyobrażacie sobie Forresta Gumpa w kosmosie albo sequel To nie jest kraj dla starych ludzi i dalsze „perypetie” Antona Chigurha? Albo kontynuację losów Daniela Plainview z Aż poleje się krew, gdzie odpala nowy biznes… może hodowli jedwabnika? Ja też sobie nie wyobrażam. Nie pownni tykac Jokera, do tego " musical "

maciekb80

Dokładnie chyba że specjalnie robią Musical bo mają pomysł jakiś w który mega wierzą.

PrimalElf1512

Wygląda jak naprawdę świetny film, więc Ja chętnie obejrzę.
Zresztą jeśli nie jesteś przekonany to wejdź na kanał YT: The Dark Przemko

pio73

Nie no też chętnie obejrze może będzie zaskoczenie roku ale może być różnie

PrimalElf1512

Masz dobre podejście. Bo czym mniejsze oczekiwania, tym mniejsze rozczarowanie.
Jak usłyszałem, że to będzie musical to nie chciałem na to iść do kina... Ale patrząc jak mało dobrych filmów pojawia się w kinie to coraz większy hype mam na to, że jednak pójdę do kina. 
Ale oczywiście może być różnie... Pamiętam, jak zawiodłem się na Suicide Squad (2016)... Liczyłem na film 10/10, a dostałem film 5-6/10.

pio73

Szczególnie że no dla Joker 1 będzie samodzielnym i kompletnym filmem tyle to nie Diuna 2 na którą czekałem czekałem hajp x10 i się nie zawiodlem. Jeśli Sequel Jokera okaże się dobry to fajnie zaskoczenie a jak będę kijowo no to wiadomo.

PrimalElf1512

A oglądałeś Spider-Mana No Way Home? Albo Jeśli jesteśmy przy DC to serial animowany Young Justice?
Jeśli tak to możesz ocenić, czy zgadzasz się z moimi opiniami na kanale YouTube: The Dark Przemko, gdzie właśnie zrecenzowałem Spider-Mana oraz taka bardziej opinia, niż recenzja Young Justice

pio73

No way home oglądałem dwa razy ale w domu i było okej 7/10 jeden z niewielu filmów obecnego MCU który mi się podobał a Young Justice nie oglądałem nigdy poza jakimiś urywkami + (rzekome z początku a jednak) cameo w Scooby-Doo w filmie Wrestlemania ale to tyle. I by the way to ty recenzujesz? The Dark Przemko to ty? Tak pytam z ciekawości bo teraz zaintrygowałeś mnie.

PrimalElf1512

Tak, to Ja jestem The Dark Przemko.
Ale tego cameo nie kojarzę 

pio73

Nic dziwnego ja jestem zaskoczony że ono istnieje ale miło wiedzieć i widzieć:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones