PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630781}
7,3 10 351
ocen
7,3 10 1 10351
6,0 4
oceny krytyków
Batman DCU: Mroczny rycerz Powrót, część 1
powrót do forum filmu Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 1

Dużo plusów

użytkownik usunięty

Szczerze polecam. Co mi się podobało:

1. Stary Batman. Jest po 50, czasem się zasapie wchodząc po linie, ale wciąż bezbłędnie karze przestępców. Jest w tym pewien urok.
2. Sceny w którym walczy z przestępcami, pokazują jak działa Batman. Korzysta z ciemności, czai się w niej. Pozwala rabusiom poczuć strach. Nie spieszy się. Sam staje sie strachem. To nie idiotyczna nolanowska wizja w której Batman w środku dnia bije się na ulicy. Tutaj Batman to przyjaciel nocy, podczas konfrontacji z bandytami, pozwala im się zobaczyć jedynie ułamek sekundy przed bólem który im zadaje.
3. Batman jest brutalny, co tu dużo mówić, jak już kogoś dopadnie to nie ma oporów żeby złamać nogę:)
4. Wciąż dręczą go demony przeszłości, nigdy nie pogodził się ze śmiercią rodziców. To nie film o wybaczaniu, dojrzewaniu, czy zmiAnie życiowych priorytetów. Batman wciaz jest zły i wciąż pamięta. Uwielbiam scenę w ktorej rozmawia sam z sobą i słyszy w głowie ze on ( Bruce Vayne ) to tylko maska, skorupa.
5. Media. W telewizji wciąż dochodzi do dyskusji ekspertów o skrajnych poglądach, tak aby przeciętnemu odbiorcy było niezwykle trudno wyciągnąć jakikolwiek wniosek, nawet w najprostszej sytuacji. Tak aby ludzie było wciąż zawieszeni w podjęciu decyzji. Tak aby ciagle myśleli „nie wiem”. Tak aby wykorzenić z ludzi możliwość oceny rzeczywistośći w której żyją.
6. Władze mówiące o dialogu ze wszystkimi. Zero konkretów. Apatia. Stawianie na jednym poziomie Batmana i Mutantów. Podobnie jak media. Brak autorytetow. Zacieranie wartości.
7. Młodzi ludzie żyjący w takim świecie, bardzo łatwo ulegaja wpływom ideologii które są jasne i przejrzyste. Podoba mi się krytyka bezczynności władzy / mediów.

8. Joker, nie ma go duZo ale zarówno ja jak i moja córeczka po obejrzeniu nie mogliśmy się doczekać drugiej cześći. Tak tak ktoś powie ze to bajka nie dla dzieci, ale całe szczęście ze mam tak daleko w d.... zdanie wszystkich pseaudoekspertow, ze nawet nie czuje potrzeby za napisanie jakiekolwiek argumentu „za”

9. Głos batmana, jak i jego gabaryty. Głos idealnie dobrany i świetnie współgra z rozmiarami tego wielkiego nietoperza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones